Podstrona Główna / Modelarstwo / Tabor



ET 32




    ET 32 to lokomotywa wymyślona przeze mnie. Nosi taką nazwę, choć możliwe, że powinna się w myśl reguł na PKP, nazywać inaczej ale mnie się wydaje, że ta nazwa najlepiej odzwierciedla układ osi, czyli C'oC'o i jest na 3 kV, prąd stały. Oczywiście możecie uważać inaczej i... dlatego numery każdy może nadać sam.

    Żeby nie dawać kota w worku, to poniżej znajduje się zmniejszony rysunek, bo raczej na rzut techniczny nie wygląda...

Poglądowy rys. ET 32

WYKONANIE

  1. Należy pobrać plik ET_32.exe (176 kB).
  2. Gdy instalator poprosi o hasło należy wpisać: Lok_ET_32 (wielkość liter ma znaczenie). Oznacza to, że osoba oświadcza znajomość zasad epoki modelarskiej ,,0'' i akceptuje z pełną świadomością, że pobrane pliki będą użyte zgodnie z przeznaczeniem, a wszelkie możliwe szkody, powstałe w wyniku korzystania ze ściągniętych materiałów, nie są zamierzeniem autora.
  3. Po rozpakowaniu pobrane pliki trzeba wydrukować bez zmiany rozdzielczości - 300 dpi! Np. w IrfanView to opcja ,,Rozmiar pierwotny (wg wartości DPI)''. Papier może być żółty (takie kolory to moje logo ale każdy może poeksperymentować...), a gramatura to ok. 120-180g/m2 ale trzeba uważać w tym wypadku, bo nie każda drukarka obsługuje grube arkusze. Drukować w odcieniach szarośći, a kolor dobierać przez zmianę koloru papieru! (Chyba, że ktoś lubi tracić tusz :-)).
  4. Teraz trzeba wszystkie elementy wyciąć, pamiętając o cienkich prostokątach sygnalizujących zakładki (należy ich szerokość samemu dobrać).
  5. Potem należy wszystko skleić i dokleić okna z np.: aktówki z przezroczystego plastyku. Ja do tych czynności polecam klej Technicoll.

    Oczywiście pozostaje jeszcze sprawa podwozia. Model ten robiłem pod wymiar podwozia lokomotywy MEHANO.

    Mocowania jeszcze nie opracowałem :-( ale za to jest prosty układzik, który zapewnia zmianę świateł w zależności od kierunku jazdy.

Schemat



Podstrona Główna / Modelarstwo / Tabor