Podstrona GłównaDODATKIKalendarz słoneczny

Przydaje się wtedy gdy mamy zorientowany teren względem północy po prostu znając położenie w przestrzeni geograficznej. Czego? To zależy od Ciebie choć oczywiście mój zamysł dotyczył zorientowania w przestrzeni linii kolejowej. Otóż dzięki temu plikowi po wydrukowaniu łatwo daje się stwierdzić gdzie wzejdzie lub zajdzie słońce i o której godzinie.
U W A G I:
Godziny podane są w kolejności tak jak miesiące, czyli np. zachód słońca dla kwietnia przypada ok. godz. 19:45 w drugiej części miesiąca (druga część miesiąca bo idąc po okręgu na górze dalej jest maj) Natomiast zachód słońca w sierpniu w pierwszej jego części przypada na godz. ok. 19:55 (w pierwszej bo poruszając się po okręgu (lipiec na dole tak samo sierpień) następują po sobie najpierw lipiec, a potem sierpień).

Wersja do druku: PDF (12 kB)


Ściąganie plików z Youtube

Czasami, jak wiadomo, zachodzi potrzeba ściągnięcia filmiku z serwisu Youtube. Dlatego przygotowałem rozwiązanie nie wymagające żadnego zbędnego oprogramowania, zajmującego więcej pamięci operacyjnej lub jakiegokolwiek innego nieudogodnienia. Jedyne co trzeba posiadać, to połączenie z internetem :) no i oczywiście przeglądarkę internetową obsługującą zakładki oraz język JavaScript.

Zaczynamy od skopiowania poniższych krótkich fragmentów kodu do schowaka.

Później tworzymy jakąkolwiek zakładkę.

Przechodzimy do jej edycji i w polu nazwy wpisujemy odpowiednio np. Youtube zwykły, HQ lub HD.

W miejscu gdzie zakładka ma dane o linku, na który ma wskazywać, wklejamy zawartość schowka.

Na koniec zatwierdzamy zmiany dokonane na danej zakładce (oczywiście by móc ściągać w danej jakości należy sporządzić trzy zakładki – każda dla danej jakości)

Natomiast by ściągnąć film należy go odtworzyć i od razu kliknąć w zakładkę zrobioną w poprzednich krokach. (oczywiście dana jakość filmu musi istnieć dlatego zawsze możliwe jest pobieranie filmów w jakości zwykłej)

Poniżej zamieszczono odpowiednie skrypty odpowiadające danej jakości.


Ściąganie plików z Youtube w
jakości standardowej (zwykłej)

Przeczytaj koniecznie wstęp! javascript:window.location.href = 'http://youtube.com/get_video?video_id=' + swfArgs['video_id'] + "&fmt=34" + "&l=" + swfArgs['l'] + "&sk=" + swfArgs['sk'] + '&t=' + swfArgs['t'];


Ściąganie plików z Youtube w
jakości HQ (High Quality)

Przeczytaj koniecznie wstęp! javascript:window.location.href = 'http://youtube.com/get_video?video_id=' + swfArgs['video_id'] + "&fmt=18" + "&l=" + swfArgs['l'] + "&sk=" + swfArgs['sk'] + '&t=' + swfArgs['t'];


Ściąganie plików z Youtube w
jakości HD (High Definition)

Przeczytaj koniecznie wstęp! javascript:window.location.href = 'http://youtube.com/get_video?video_id=' + swfArgs['video_id'] + "&fmt=22" + "&l=" + swfArgs['l'] + "&sk=" + swfArgs['sk'] + '&t=' + swfArgs['t'];Podstrona Główna